вівторок, 2 березня 2021 р.

Свято Стрітення

15 лютого відзначають Свято Стрітення в Україні. У народному українському побуті це свято здавна символізує зустріч зими з весною. Кажуть, що "у цей день зима весну зустрічає, заморозити її хоче та лише сама від цього хотіння страждає". І саме в цей день в "Іскорці" пройшло  свято зустрічі Зими з Весною. З давніх давен люди вірили, що на Стрітення, обов’язково, має «змагатися зима з весною». В цей день вони зустрічаються, і хто переможе - тому до кінця місяця і господарювати. Зима та Весна, організовували з дітьми  ігри-розваги, під час яких діти демонстрували свою спритність.
Яскраве, веселе свято супроводжувалось веселими піснями, хороводами . Діти з усіх  груп, починаючи з ясельної, представляли свої веснянки.
Пригадали ще про один звичай – випікання пташок «жайворонків». Люди вірили, що птахи на своїх крилах приносять з далекого краю Весну, проганяють холодну Зиму. Цікавим сюрпризним моментом було для дітей пригощання смаколиками у вигляді жайворонків кухарі закладу  спекли для малят «жайворонків». Діти на святі з нетерпінням чекали приходу Весни і Зими з піснями, іграми, веселощами. По завершенню свята, під час прогулянки , діти  на майданчиках   ще раз проспівали весняки, закликаючи весну. 
Свято Стрітення подарувало гарний настрій, задоволення,  позитивні емоції діткам,

Немає коментарів:

Дописати коментар